4 triki, które pomogą ci w dotrzymaniu noworocznych postanowień

Utworzono: 12-12-2017

Wraz z przyjściem nowego roku wielu z nas decyduje się na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Rzucenie palenia, odchudzanie, ograniczenie alkoholu, oszczędzanie, nauka nowego języka – to zdecydowanie najpopularniejsze postanowienia. Niestety, często rezygnujemy z nich już po kilku tygodniach. Co kolejne 12 miesięcy myślimy sobie, że tym razem będzie inaczej, jednak rzadko się to udaje. Czas to zmienić! W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami rokiem 2018 przedstawiamy 4 sposoby, które pomogą w realizacji noworocznych planów!

  • Spisz swoje cele i umieść je w widocznym miejscu.

Wisząca na lodówce kartka z motywującym tekstem lub listą rzeczy „do poprawy”, wyskakujące co jakiś czas przypomnienie w telefonie, tapeta na monitorze komputera, czy notatka umieszczona w kalendarzu – wszystko to pomoże Ci w chwilach słabości.

Do każdego postanowienia warto dopisać termin realizacji. Pamiętaj przy tym, że cele i terminy muszą być realistyczne. Nie obiecuj sobie, że schudniesz 5 kilo w dwa tygodnie, albo rzucisz palenie w kilka dni. Termin musi być realny - w ten sposób łatwiej będzie Ci spełnić swoje zamierzenia, unikniesz również stresu spowodowanego brakiem szybkich rezultatów. I tutaj przechodzimy do drugiego sposobu, czyli…

  • Nie obiecuj sobie złotych gór.

Zdroworozsądkowe podejście do postanowień noworocznych to klucz do sukcesu. Nie bierz na siebie wszystkiego na raz. Postaw przed sobą dwa lub maksymalnie trzy cele. Najlepiej ustalić również kolejność wprowadzania kolejnych zmian. Dotyczy to przede wszystkim trudnych i długoterminowych działań, takich jak rzucanie nałogu lub odchudzanie. Tutaj zalecane jest stopniowe podejście, które pomoże uniknąć szybkiego zniechęcenia i przyniesie długotrwały rezultat.

  • Wyobrażaj sobie, co poczujesz, gdy zrealizujesz swój cel.

To idealne rozwiązanie dla osób, które mają słomiany zapał i szybko się zniechęcają. Poznaj moc marzeń i jak najczęściej myśl o wszystkich korzyściach, które zyskasz, gdy wytrwasz w swoim postanowieniu!

Np. w przypadku rzucenia palenia i ograniczenia alkoholu będą to zaoszczędzone pieniądze i poprawa stanu zdrowia. Gdy schudniesz, poczujesz się lepiej z samym sobą, łatwiej będzie Ci dobierać ubrania, a wyjście na plażę w stroju kąpielowym nie będzie już sennym koszmarem. Jeżeli Twoim celem jest odkładanie pieniędzy na wycieczkę lub samochód – umieść zdjęcie upragnionego celu w widocznym miejscu. Marzenia mają ogromną moc!

  • Podziel się swoimi planami z życzliwą lub optymistycznie nastawioną osobą.

Mówienie o swoich postanowieniach to kolejny dobry motywator. Ważne jednak, aby była to osoba, która nie będą Cię zniechęcać lub podawać w wątpliwość Twoją silną wolę. Na niektórych takie podejście działa to motywująco ("Ja nie dam rady?!"), jednak w większości przypadków jest odwrotnie. Znacznie lepszy wpływ mają na nas ludzie, którzy okazują wsparcie w realizacji naszych zamierzeń, np. partner, przyjaciel, czy członek rodziny. Taki doping pomoże w chwilach zwątpienia i poprawi nastrój, gdy coś nie będzie szło zgodnie z planem.

Masz pytania, chcesz podjąć współpracę z profesjonalistami?
Zapraszam do kontaktu: Mirosław MarmajMiroArt - Plac Pokoju 9, II piętro, Lębork.
Tel. 59 862 64 50, mail: biuro@miroart.pl

Zapoznaj się z naszą ofertą lub cennikiem.

Przejdź do góry strony