Aplikacje do nauki i zarządzania czasem

Utworzono: 19-09-2018

Rok szkolny już trwa, a niedługo na zajęcia wyruszą również studenci. To idealny moment, aby zapoznać się z przydatnymi aplikacjami, które ułatwią  przetrwanie kolejnych miesięcy. Przedstawiamy 4 propozycje, które (naszym zdaniem) zasługują na Waszą uwagę. Pozwalają sprytnie planować, efektywniej zarządzać czasem i usprawniają naukę.

  1. Studyblue – czyli wirtualne fiszki, które umożliwiają szybsze przyswajanie wiedzy. Wystarczy zarejestrować się lub zalogować do aplikacji za pośrednictwem Facebooka, aby móc tworzyć własne karty z określonym słowem lub pojęciem i jego definicją. Gdy już opracujemy wszystkie potrzebne materiały, na ekranie będą pojawiać się poszczególne hasła, a dopiero po naszym kliknięciu wyświetli się ich prawidłowa definicja. Do kart możemy dodawać zdjęcia i w dowolnym momencie edytować ich treść, aby jeszcze bardziej ułatwić sobie naukę.
  2. Forest: Stay focused – w tym przypadku mamy do czynienia z apką, która pozwala na lepsze zarządzanie czasem. Oparta jest na znanej technice pomodoro, która dzieli czas pracy na 25-minutowe bloki. Po każdym takim bloku następuje 5-minutowa przerwa. To również duże ułatwienie dla osób, które nie mogą odzwyczaić się od ciągłego spoglądania w ekran smartfona podczas uczenia się. W aplikacji Forest sadzimy wirtualne drzewko, które rośnie tylko wtedy, gdy w trakcie każdego 25-minutowego bloku nie korzystamy z telefonu. W ten sposób zwiększamy wydajność swojej nauki, a jednocześnie tworzymy wirtualny las, który jest świetnym odwzorowaniem naszych osiągnięć.
  3. Wunderlist – wbrew pozorom ta aplikacja to coś więcej niż tylko wygodny planner. Może funkcjonować zarówno jako prosta lista z zadaniami do wykonania i terminami ich realizacji, jak i narzędzie, z którego jednocześnie korzysta większa grupa osób (a nawet cała klasa). Ta druga funkcja polega na tworzeniu listy zadań, którą współdzielimy z innymi osobami. Do każdego wpisu możemy dodawać swoje komentarze, prezentacje, pliki PDF i zdjęcia. Wunderlist pozwala na wspólne rozwiązywanie zadań z jakiegoś przedmiotu i sprawniejsze wykonywanie wspólnych projektów. To świetne narzędzie do pracy w grupie oraz wzajemnej pomocy w nauce.
  4. Duolingo – prosta aplikacja służąca do nauki języka obcego. Każdego dnia podsuwa nam zarówno już znane, jak i nowe słówka do zapamiętania, wyjaśnia zasady gramatyki, sprawdza naszą wymowę, a także umiejętność rozumienia tekstu i ze słuchu. Oferuje wiele zróżnicowanych trybów nauki, spośród których możemy wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada. Całość jest bardzo intuicyjna, zrozumiała i przyjemna w odbiorze. Co więcej, Duolingo posiada przydatny system motywacji w postaci punktów, które otrzymujemy za poprawnie wykonane zadania. Zdobywając je, możemy konkurować w znajomości danego języka z grupką znajomych, którzy również korzystają z tej aplikacji.

Przejdź do góry strony