Aplikacje idealne na wiosenne wyprawy

Utworzono: 04-04-2017

Coraz dłuższe i bardziej słoneczne dni sprawiają, że chcemy wyrwać się z domu na dłużej. Wiosna to idealna pora na spacery, marsze lub biegi. Niezależnie od tego, czy eksplorujesz swoje okolice, czy nieznane, odległe tereny, możesz wykorzystać kilka sprytnych aplikacji, które pomogą Ci w dotarciu do celu.

Aplikacja w telefonie to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w plecaku podczas każdej podróży. Mapy i przewodniki, które zmieszczą się w Twojej kieszeni to doskonały sposób na zapewnienie sobie nie tylko potrzebnych informacji i komfortu, ale również bezpieczeństwa. Oto kilka aplikacji, które sprawią, że wszystkie aktualne i niezbędne informacje znajdą się (dosłownie) w zasięgu Twojej ręki.

  1. BackCountry Navigator – świetna opcja dla osób, które lubią odkrywać nieznane tereny. Mapy i nawigacja w tej aplikacji działają również offline, więc możemy korzystać z nich nawet na całkowitym odludziu, gdzie trudno o dobry zasięg. Możemy znaleźć tutaj nie tylko zazwyczaj uczęszczane szlaki, ale również te mniej znane, dopiero odkryte i dodane do aplikacji przez innych użytkowników. Jeżeli lubisz piesze lub rowerowe wycieczki w samotności, BackCountry Navigator może się przydać.
  2. Poland.Travel – polski odpowiednik poprzedniej aplikacji, który (jak sama nazwa mówi) sprawdzi się idealnie właśnie podczas wypraw po naszym kraju. Jego działanie opiera się na centralnej Bazie Informacji Turystycznej, w której znajdują się informacje pochodzące od wszystkich organizacji turystycznych w Polsce. Z map można korzystać w trybie online i offline, a także spersonalizować swoje predyspozycje (np. dodać jaka forma podróżowania nas interesuje, np. rowerem, pieszo, autem, czy czas, który chcemy przeznaczyć na wycieczkę, nasze zainteresowania itd.). Oprócz tego, aplikacja pokaże nam interesujące miejsca warte odwiedzenia w okolicy, w której aktualnie się znajdujemy.
  3. Maps.me – chociaż mapy od Google chyba każdy z nas posiada w swoim telefonie, to warto poznać ich (podobno lepszą) alternatywę. Według opisu aplikacji Maps.me, korzysta z niej już 65 mln użytkowników z całego świata. Mamy tutaj dostęp do darmowych map offline, czyli niewymagających połączenia z Internetem. To bardzo szybka w obsłudze i niezawodna opcja nawigacyjna. Oprócz tego, codziennie aktualizowana i bardzo szczegółowa, bo dostarczająca przydatnych wskazówek na temat tego, jak szybko dotrzeć w dane miejsce.
  4. Regionalny System Ostrzegania – pamiętajmy o bezpieczeństwie. Czasem nawet niezbyt odległa i dość krótka wycieczka może wiązać się z pewnym ryzykiem. RSO powstało z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jak sama nazwa mówi, ma na celu ostrzeganie nas przed zagrożeniami występującymi w całym kraju, np. hydrologicznymi, meteorologicznymi czy związanymi z informacjami drogowymi. Oprócz ostrzeżeń, mamy dostęp również do praktycznych poradników, które tłumaczą, jak postępować w danej sytuacji zagrożenia. To niezbędna aplikacja szczególnie dla osób zapuszczających się we względnie niebezpieczne rejony, np. góry, lasy, czy odległe pustkowia.

Przejdź do góry strony