Aplikacje na wakacje. Programy, które przydadzą się na urlopie

Utworzono: 18-07-2017

Okres wakacji to czas górskich wypraw, nadmorskich wycieczek, oraz zagranicznych wyjazdów. Chociaż najlepiej odpoczywać bez telefonu, to jednak czasem może pełnić funkcję „mobilnego pomocnika”. Współczesne smartfony oferują szereg możliwości, dzięki którym nie zgubimy się w czasie dalekiej wyprawy, znajdziemy hotel, dobrą restaurację, lub nawet zostaniemy ostrzeżeni przed korkami czy wypadkami na drodze.

  1. Booking.com. Jeden z najpopularniejszych portali prezentujących oceny hoteli oraz restauracji zlokalizowanych na całym świecie. Posiadanie takiej aplikacji umożliwia nam wyszukiwanie i szybką rezerwację noclegu z ogromnej bazy - wszystko to w różnych opcjach cenowych i stopniach komfortu. Oprogramowanie jest bardzo przejrzyste i umożliwia szybkie, sprawne znalezienie tego, czego potrzebujemy.
  2. NaviExpert. Dobra jakościowo nawigacja, która pomaga dojechać do celu, a także pozwala zaplanować trasę wielopunktową. Ostrzega użytkownika przed utrudnieniami na drodze i korkami, dlatego dzięki posiadaniu NaviExpert możemy zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Jest to aplikacja płatna – przez tydzień można obsługiwać ją za darmo, a następnie wybieramy opcję tygodniowego, miesięcznego lub rocznego abonamentu. Co ciekawe, nawigacja posiada dodatkową opcję atrakcyjną dla fanów "Wiedźmina" - możliwość ustawienia głosu Geralta jako swojego nawigatora.
  3. E-podróżnik. Coś dla osób, które chcą poruszać się komunikacją miejską bez konieczności każdorazowego wyszukiwania w sieci rozkładu połączeń. W aplikacji znajdziemy rozkłady jazdy ponad 600 polskich przewoźników, możemy również wyszukiwać połączenia od adresu-do adresu, aplikacja łączy komunikację miejską i międzymiastową, a także pozwala na kupowanie biletów za jej pośrednictwem. Program jest całkowicie darmowy, posiada funkcję zapamiętywania ostatnich wyszukiwań i dodatkowo zawiera rozkłady jazdy ponad 300 przewoźników w Czechach i Niemczech.
  4. Skyscanner. To opcja dla osób, które wybierają się w odleglejsze zakątki świata. Skyscanner jest bezpłatną wyszukiwarką lotów, która wybiera najbardziej atrakcyjne cenowo i czasowo połączenia lotnicze na danej trasie. W aplikacji znajdują się oferty wszystkich przewoźników, dlatego zyskujemy pewność, że wyszukana opcja będzie tą najbardziej korzystną. Co więcej, za pomocą Skyscanner można również łatwo zarezerwować bilet.

Przejdź do góry strony