Chcesz stworzyć własny plakat, pocztówkę lub CV? Oto darmowe i proste programy graficzne

Utworzono: 18-10-2016

Chociaż niektóre zadania wymagają wiedzy i umiejętności profesjonalnego grafika, istnieją też takie, do których wystarczy znajomość obsługi prostych i darmowych programów. Rynek narzędzi graficznych oferuje również opcje dla osób kompletnie niezwiązanych z tematem: programy bezpłatne oraz takie, które nie musisz nawet instalować na komputerze. Dziś proponujemy Ci kilka z nich, które pozwolą szybko i bezpłatnie sposób stworzyć potrzebny projekt.

Zainteresowanych zapraszamy również do naszego artykułu o darmowych narzędziach do tworzenia infografik.

1. Canva – świetny program, który udostępnia wiele gotowych szablonów. Możesz je dowolnie zmieniać, dodając lub usuwając niektóre elementy. Program umożliwia stworzenie projektów różnego rodzaju: pocztówek, plakatów, grafiki do mediów społecznościowych, prezentacji, menu, okładek czy CV. Choć niektóre opcje są płatne, Canva oferuje bogatą bazę darmowych elementów. Dostępny w przeglądarce i jako aplikacja.

2. GIMP – dobra opcja dla osób, które miały już do czynienia z Photoshopem. Interfejs jest podobny, więc dla osoby niezorientowanej może wydawać się na pierwszy rzut oka dość skomplikowany. GIMP jest w czołówce najpopularniejszych narzędzi tego typu. Głównie ze względu na fakt, że był jednym z pierwszych darmowych edytorów. Posiada wiele funkcji podobnych do płatnego Photoshopa.

3. PicMonkey – wielu internautów określa ten program jako swój ulubiony, ponieważ umożliwia szybką edycję zdjęć. Możemy  w nim ekspresowo edytować grafikę: zmieniać kolory na zdjęciach, dodawać tekst, efekty, dokonywać zmian wielkości, tworzyć kolaże. To nieskomplikowana opcja dla wszystkich chcących w krótkim czasie upiększyć swoje zdjęcia. Uwaga: na stronie znajduje się opcja darmowego 7-dniowego okresu próbnego z dodatkowymi funkcjami. Z podstawowego, darmowego edytora korzystamy klikając w opcje znajdujące się na górze strony („Edit”, „Touch Up” itd.)

4. BeFunky – bardzo intuicyjny, dostępny w przeglądarce i bezpłatny program, który może służyć do edytowania zdjęć, stworzenia kolażu lub zaawansowanych projektów, takich jak np. zaproszenia, plakaty, czy broszury. Dostępne są zarówno gotowe szablony, które edytujemy według swoich upodobań, jak i możliwość stworzenia grafiki od samego początku.  Podobnie jak PicMonkey daje możliwość szybkiej i łatwej edycji.

Przejdź do góry strony