Darmowe programy do edycji filmów

Utworzono: 21-02-2017

Chcesz zmontować filmik z wakacji, imprezy, albo założyć własny kanał na YouTube? Oto kilka darmowych programów, które możesz wykorzystać!

  1. YouTube Editor – jeżeli działasz na YouTube, sięgnij po darmowe narzędzie dostępne w tym serwisie. Jest szybkie, intuicyjne i nie wymaga specjalnych umiejętności. Nie trzeba go instalować, ponieważ działa w przeglądarce. Za pomocą YouTube Editor możesz dodawać do swoich filmów muzykę, przycinać je, połączyć kilka z nich w jeden film, a także użyć specjalnych efektów. Po zakończeniu edycji możesz ściągnąć film na komputer, albo wrzucić go na swój kanał i podzielić się skończonym dziełem z innymi użytkownikami. 
  2. Lightworks – tutaj mamy do czynienia już z czymś nieco bardziej zaawansowanym. Program jest całkowicie darmowy, ale pozwala na działanie na wielu ścieżkach dźwiękowych i video, dzięki czemu możemy tworzyć naprawdę efektowne filmy. Możemy dodać tekst, specjalne efekty, filtry, a wszystko to całkowicie za darmo. Mimo wielu możliwości, Lightworks nie jest programem trudnym w obsłudze. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników jest dostępna wersja pro, ale płatna.
  3. Machete Lite – jeżeli zależy Ci na łatwej obsłudze i intuicyjności, ten program jest dla Ciebie. Możesz tutaj dodawać dźwięki, usuwać je, przycinać i łączyć ze sobą filmy, w dodatku możesz konwertować film do popularnego formatu, aby odtwarzać go niemal wszędzie.
  4. Nuke – ten program jest już o wiele bardziej skomplikowany, a przy tym oferuje znacznie więcej zaawansowanych opcji: usuwanie tła, dodawanie efektów wizualnych, dodawanie elementów 3D. Używano go przy tworzeniu poważnych, kinowych produkcji. Aby otrzymać jego bezpłatną wersję, oczywiście bez niektórych funkcji, należy zarejestrować się na stronie producenta.

Przejdź do góry strony