Dlaczego twoja strona internetowa powinna być responsywna?

Utworzono: 09-01-2018

W czasach, kiedy z Internetu korzystamy przede wszystkim za pomocą urządzeń przenośnych, responsywna strona www staje się czymś obowiązkowym. Według statystyk, do 2020 roku niemal 60% osób na świecie będzie posiadało smartfona. Oznacza to, że każdy właściciel strony internetowej powinien zadbać o jej responsywność.

Coraz więcej osób przegląda Facebooka, robi zakupy, lub wyszukuje informacje nie za pomocą komputerów czy laptopów, tylko mniejszych, dostępnych od ręki, mobilnych urządzeń. Królują smartfony i tablety, które coraz częściej są użytkowane nawet przez małe dzieci. Responsive Web Design (RWD) to projekt witryny, której układ zostaje automatycznie dopasowany do wielkości ekranów w różnych urządzeniach. Treści są skalowane w taki sposób, aby były dobrze widoczne i czytelne zarówno dla użytkownika laptopa, jak i smartfona czy tabletu.

Chyba każdy z nas szukając czegoś w sieci za pomocą urządzenia mobilnego, trafił na blog czy portal, na którym trudno było cokolwiek odczytać – na niewielkim ekranie literki stawały się niemal niewidoczne, a klikanie w poszczególne zakładki było znacznie utrudnione. Nieresponsywna strona może szybko zniechęcić lub poirytować użytkownika, który szybko zacznie szukać innego źródła informacji. Dlatego, jeżeli chcemy iść z duchem czasu, najlepiej odświeżyć starą witrynę i wprowadzić wersję responsywną.

Wygoda użytkownika i wsparcie Google

Główną zaletą takiego rozwiązania jest więc uniwersalność i zapewnianie odbiorcy szybkiego, bezproblemowego dostępu do strony internetowej. Oprócz tego najpopularniejsza wyszukiwarka świata, czyli Google, wspiera witryny o takiej strukturze, wyświetlając je wyżej w wynikach wyszukiwania. Jeżeli Twoja strona internetowa jest nieresponsywna, możesz odnotowywać mniejszą liczbę odwiedzin. Podsumowując, strona RWD będzie prezentować się atrakcyjniej,  bardziej czytelnie, a do zarządzania jej treścią używa się jednego panelu CMS.

Statystki dotyczące użytkowania smartfonów: klik

Masz pytania, chcesz podjąć współpracę z profesjonalistami?
Zapraszam do kontaktu: Mirosław MarmajMiroArt - Plac Pokoju 9, II piętro, Lębork.
Tel. 59 862 64 50, mail: biuro@miroart.pl

Zapoznaj się z naszą ofertą lub cennikiem.

Przejdź do góry strony