Funkcja Messengera, którą warto znać: cytowanie wypowiedzi

Utworzono: 04-06-2019

Od niedawna każda osoba korzystająca z facebookowego komunikatora – Messengera, może cytować treści innych użytkowników. Nowa funkcja usprawni sposób prowadzenia konwersacji (zwłaszcza grupowych) i jednocześnie rozwieje wątpliwości co do tego, której wiadomości dotyczy konkretna odpowiedź.

W Messengerze, podobnie jak na Instagramie i Facebooku, wciąż pojawiają się kolejne ulepszenia. Po wprowadzeniu możliwości usuwania wiadomości i trybu „dark”, przyszła kolej na cytaty.

Nowa funkcja jest szczególnie przydatna w konwersacjach grupowych, gdzie prowadzimy rozmowę z większą liczbą osób. W ten sposób łatwiej zorientujemy się, jakiego wątku dotyczy konkretny komentarz. Podobne rozwiązanie stosuje się już od dawna w popularnej aplikacji WhatsApp, która również jest własnością Marka Zuckerberga.

Opcja jest stopniowo udostępniana wszystkim użytkownikom Messengera. Cytować można zarówno wiadomości tekstowe, zdjęcia, GIF-y, jak i pliki wideo.

Jak użyć funkcji cytowania na Messengerze?

Korzystanie z funkcji cytowania jest bardzo intuicyjne. Po otwarciu aplikacji i wejściu w wybraną konwersację, wystarczy przez chwilę przytrzymać wiadomość, którą chcemy zacytować. W tym momencie obok pojawią się dobrze już wszystkim znane ikony emoji, przedstawiające różne reakcje i emocje, a także coś nowego – szara strzałka zwrócona w lewą stronę. Po jej dotknięciu, cytowana treść pojawi się bezpośrednio nad nową wypowiedzią.

Przejdź do góry strony