Jak tworzyć posty 3D na Facebooku?

Utworzono: 04-07-2018

Portal Marka Zuckerberga wciąż wprowadza nowości, które mają na celu przyciągnięcie i utrzymanie uwagi użytkowników. Aktualnie jest to jedno z największych internetowych narzędzi marketingowych, dlatego każda nowa funkcja spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Od jakiegoś czasu, poza standardowymi opisami, zdjęciami, ankietami, czy filmikami, możemy dodawać również posty 3D. Jak to zrobić?

Takie rozwiązanie, zaraz obok postów wideo, pozwala na wyjątkowo skuteczne zwiększenie zasięgów. Nowości są „faworyzowane” przez algorytm, dzięki czemu zyskujemy większe szanse na dotarcie do większej grupy użytkowników. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku firmowych fanpage’y. Ciekawa forma postów 3D zwraca uwagę odbiorców i może być doskonałym sposobem na wypromowanie produktu, a także na wyróżnienie różnego rodzaju informacji. Jak wiadomo, interaktywne formy internetowej reklamy są obecnie na topie, dlatego jeżeli szukasz pomysłów na promowanie biznesu, powinieneś zainteresować się właśnie postami 3D.  

Dodawanie postów 3D krok po kroku:

  1. Na początku musimy stworzyć atrakcyjną grafikę 3D. W tym celu wykorzystaj takie programy jak Maya, Blender, Paint 3D (dostępny w systemie operacyjnym Windows 10), albo prostego narzędzia online – Vectary. Grafika musi mieć odpowiedni format, czyli gITF2.0, dlatego wyeksportuj ją do pliku z końcówką: *.glb
  2. Pamiętaj, że jego wielkość nie może przekroczyć 3MB.
  3. Następnie dodaj utworzoną grafikę na swoją tablicę. Aby to zrobić, należy po prostu przeciągnąć ją w okno tworzenia nowego postu i upuścić. Obecnie dostępny jest tylko taki sposób dodawania grafik 3D – nie znajdziemy go w menu, tak jak w przypadku GIF-ów, ankiet czy plików wideo. Dlatego pozostaje skorzystać z funkcji „przeciągnij i upuść”.

Masz pytania, chcesz podjąć współpracę z profesjonalistami?
Zapraszam do kontaktu: Mirosław MarmajMiroArt - Plac Pokoju 9, II piętro, Lębork.
Tel. 59 862 64 50, mail: biuro@miroart.pl

Zapoznaj się z naszą ofertą lub cennikiem.

Przejdź do góry strony