Nie masz czasu na prowadzenie fanpage’a? Korzystaj z „planowania”

Utworzono: 20-02-2018

Możliwość planowania postów, czyli tworzenia treści i ustalania terminów, w których mają zostać opublikowane, jest dostępna m.in. na Facebooku, platformach blogowych, czy na YouTube. Dlaczego warto tworzyć posty „na zapas”? W jakich godzinach i dniach tygodnia mamy największe szanse na dotarcie do dużej liczby obserwatorów na Facebooku?

Planowanie przynosi wiele korzyści i to nie tylko w wypełnianiu codziennych obowiązków, ale również w mediach społecznościowych. Dzięki takiej możliwości nie musimy za każdym razem własnoręcznie dodawać postów – wystarczy zaplanować wcześniej ich publikację. Oznacza to, że jednego dnia możemy stworzyć  dowolną liczbę wpisów, które będą pojawiać się na naszym fanpage’u stopniowo, np. przez cały miesiąc, w kolejnych, wyznaczanych przez nas terminach.

Pozwala to na uzyskanie większej regularności w zamieszczaniu wpisów czy zdjęć, a także na dodawanie ich w godzinach szczytu, czyli wtedy, gdy statystycznie najwięcej użytkowników korzysta z danego serwisu lub strony. Według statystyk, na Facebooku najlepiej klikają się posty publikowane od godz. 12 do 13 w sobotę i niedzielę, a także w godzinach od 12 do 16 w czwartek i piątek, oraz o 15 w środę.

Więcej statystyk znajdziesz tutaj: Best time to post on social media in 2018

Idealne rozwiązanie dla firm

Taka opcja przynosi wiele korzyści dla firm, które chcą regularnie i bezproblemowo promować swoje treści. Planowanie postów umożliwia stałe pozostawanie „w kontakcie” z obserwatorami i podtrzymywanie ciągłego ruchu na stronie.

Jak zaplanować post na Facebooku? To bardzo proste. Tworzymy go w normalnym okienku edycji, czyli tak, jak w przypadku każdego innego wpisu. Następnie, zamiast zaznaczyć przycisk „opublikuj”, rozwijamy pasek (który ukaże się po kliknięciu w znajdującą się obok, skierowaną w dół strzałkę) i zaznaczamy opcję „zaplanuj”. Następnie wybieramy dogodny dzień oraz godzinę publikacji naszego posta. Gotowe! W dowolnym momencie możesz go edytować, zmienić czas publikacji, lub usunąć.

Masz pytania, chcesz podjąć współpracę z profesjonalistami?
Zapraszam do kontaktu: Mirosław MarmajMiroArt - Plac Pokoju 9, II piętro, Lębork.
Tel. 59 862 64 50, mail: biuro [AT] miroart [DOT] pl

Zapoznaj się z naszą ofertą lub cennikiem.

Przejdź do góry strony