Nowości w Google Maps: hasztagi i ułatwienia dla niepełnosprawnych

Utworzono: 12-03-2019

Co jakiś czas Google wprowadza kolejne udogodnienia w swoich narzędziach. Jednym z najbardziej przydatnych są bez wątpienia Mapy – niezastąpione m.in. w szukaniu drogi do celu i konkretnych sklepów czy punktów usługowych. Przedstawiamy dwie nowe funkcje Google Maps, o których warto wiedzieć więcej.

Oznaczanie miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym

Od jakiegoś czasu w wynikach wyszukiwania Google Maps znajdziemy informacje o dostępności danego miejsca dla osób niepełnosprawnych. Chodzi tutaj o udogodnienia i specjalnie przystosowaną infrastrukturę, czyli np. obecność odpowiednich toalet, wind, czy podjazdów dla wózków inwalidzkich. Bez takich udogodnień osoby te mogą nie być w stanie m.in. wejść do budynku, czy samodzielnie poruszać się po danym obiekcie.

Z tego względu, już w kilkudziesięciu milionach wyszukiwań znajdziemy dokładne informacje na temat przystosowania infrastruktury do potrzeb niepełnosprawnych. Przyczyniły się do tego recenzje wystawiane przez użytkowników, którzy od ponad roku mogą szczegółowo oceniać odwiedzane przez siebie miejsca. Google idzie za ciosem i planuje rozszerzenie swoich działań o udogodnienia informacyjne dla osób niesłyszących i niewidomych.

Hasztagi, które ułatwią poznawanie nowych  miejsc

Drugim przydatnym udogodnieniem w Google Maps jest pojawienie się hasztagów, które od lat są używane przede wszystkim w mediach społecznościowych. Od niedawna mogą być dodawane również do recenzji konkretnych lokalizacji w Google Maps, np. do ocen restauracji, hoteli, czy firm usługowych.

Dzięki sprecyzowanym hasztagom użytkownicy mogą odkrywać nowe miejsca, a firmy łatwiej dotrą do swoich potencjalnych klientów. Odpowiednio sformułowane hasztagi pozwalają na znalezienie konkretnych usług, np. typowo włoskich pizzerii (#italianpizza), czy dań wegetariańskich (#vegetarian). Takie oznaczenia najlepiej umieszczać na końcu recenzji. Dla większej czytelności nie powinno być ich więcej niż 5.

Przejdź do góry strony