Szukasz pracy lub pracownika? Spróbuj na Facebooku

Utworzono: 03-10-2018

Wśród nowości Facebooka, o których warto wiedzieć, znalazły się inteligentne posty z ofertami pracy. To duże ułatwienie dla firm, które chcą dotrzeć do większej liczby potencjalnych pracowników posiadających określone umiejętności. Opcja z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób poszukujących zatrudnienia, jak i samych pracodawców. Jak to działa? Gdzie szukać takich ogłoszeń?

Chociaż opcja rozwija się od niedawna, to szybko została okrzyknięta nową alternatywą dla portalu LinkedIn. Każdego dnia z Facebooka korzystają miliony osób w różnym wieku. Dzięki tak ogromnemu zasięgowi, ogłoszenia trafią do zdecydowanie większej liczby osób. To nie tylko duża szansa dla użytkowników poszukujących pracy, ale również dla samych firm. Inteligentne posty i ich regularne promowanie sprawią, że szybciej dotrzemy do kandydatów mających odpowiednie kwalifikacje.

Ogromne ułatwienie dla pracodawców

Poza oczywistymi korzyściami dla ludzi szukających zatrudnienia, opcja została specjalnie dostosowana do potrzeb firm. Posty z ofertami pracy można odpłatnie reklamować, w taki sam sposób, jak standardowe wpisy promowane. Dzięki zastosowaniu możliwości facebookowych algorytmów, będą one publikowane wyłącznie tym osobom, które spełniają wymagane kryteria. Firma może samodzielnie ustalić, do jakiej grupy docelowej chce dotrzeć. Taka forma „inteligentnych postów” to prosta droga do znalezienia pracownika o odpowiednich kwalifikacjach.

Gdzie szukać ofert pracy na Facebooku?

Znajdziesz je w standardowych Aktualnościach, zakładce Marketplace (która umożliwia również umieszczane ogłoszeń dotyczących kupna i sprzedaży), oraz w specjalnie utworzonej sekcji Oferty Pracy. Do tej ostatniej zakładki dotrzesz, rozwijając opcję Eksploruj, która znajduje się po lewej stronie ekranu głównego.

Następnie wystarczy podać lokalizację i dopuszczalną odległość od miejsca, w którym się znajdujesz, aby wyświetlić ogłoszenia pracodawców z twojej okolicy. Możesz również wybrać interesujący cię rodzaj pracy (np. pełny/niepełny etat, umowa, staż), oraz konkretną branżę. Gdy znajdziesz coś odpowiedniego, wybierz przycisk Aplikuj teraz. Później uzupełniasz specjalnie przygotowany formularz i oczekujesz na ewentualną odpowiedź pracodawcy.

Przejdź do góry strony