Zakupy na Instagramie. Nowa funkcja, którą warto poznać

Utworzono: 17-04-2019

Instagram Checkout to nowość, dzięki której zrobimy zakupy bez konieczności wychodzenia z Instagrama. Funkcja jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy zamiast przechodzić na nową stronę internetową, wolą kupować szybko i bezpośrednio w aplikacji. Taka opcja będzie bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem dla firm.

Na czym to polega?

Cały proces zakupowy został w tym przypadku maksymalnie uproszczony. Jeżeli przeglądając Instagrama, zauważymy produkt, który chcemy kupić, wystarczy go kliknąć. Pojawi się na nim szary znacznik, który po dotknięciu aktywuje funkcję „Checkout Instagram”. Po wybraniu odpowiedniego rozmiaru, koloru i wersji produktu, zapłacimy za niego korzystając z PayPal, Mastercard, Visa, Discover, lub American Express. Wszystko to wydarzy się bezpośrednio w aplikacji.

Funkcja Checkout jest dopiero w fazie beta testów. Udostępniono ją wyłącznie niewielkiej grupie osób w Stanach Zjednoczonych. Dopiero za jakiś czas wejdzie do powszechnego użytku.

Ważne: zadbaj o bezpieczeństwo swojego konta

Aplikacja przechowuje wszystkie podane przez nas informacje dotyczące płatności, takie jak imię, nazwisko, dane rozliczeniowe itd. W ten sposób nie musimy wpisywać ich na nowo przy każdych kolejnych zakupach. Z tego względu powinniśmy zadbać o dokładniejsze zabezpieczenie swojego konta i  zastosować jak najmocniejsze hasło. Instagram wprowadzi również zabezpieczenia dodatkowe, czyli uwierzytelnianie dwuskładnikowe, polegające na wyborze drugiego, opcjonalnego sposobu na uzyskanie dostępu do konta.

Kolejne możliwości dla firm

Nie ma wątpliwości, że Checkout jest nie tylko dużym ułatwieniem dla użytkowników, ale również atrakcyjnym narzędziem dla firm. Mogą one skutecznie reklamować i jednocześnie sprzedawać swoje produkty w zamian za niewielki udział w zyskach. Na razie z tej funkcji skorzystają tylko nieliczni, m.in. tak duże marki jak Adidas, Dior, Nike, Prada, Zara, czy Uniqlo. Dopiero z czasem planowane jest udostępnienie narzędzia szerszej grupie użytkowników.

Przejdź do góry strony