Instagram przywrócił GIF-y. Dlaczego zniknęły?

Utworzono: 03-04-2018

W przypadku tak popularnych aplikacji jak Instagram i Snapchat, nawet najmniejsza zmiana odbija się szerokim echem w sieci. Ostatnim tego typu wydarzeniem było zniknięcie opcji dodawania GIF-ów do Stories i Instastories.

Przyczyną decyzji o wyłączeniu możliwości umieszczania GIF-ów za pomocą aplikacji Giphy były niewłaściwe treści, które pojawiały się w niektórych animacjach. Chodzi przede wszystkim o odniesienia do rasizmu. Po wpisaniu pewnych słów w wyszukiwarkę, wyskakiwały ruchome obrazki, które jednoznacznie obrażały osoby czarnoskóre. Sytuacja została zgłoszona przez jednego z użytkowników, a oba serwisy w przeciągu zaledwie kilku godzin usunęły możliwość korzystania z tej aplikacji.

GIF-y znowu są dostępne

Wielu użytkowników przyzwyczaiło się do nowego udogodnienia. Animacje od początku cieszyły się ogromną popularnością. Na Twitterze i Facebooku możemy znaleźć liczne skargi z powodu ich zlikwidowania. Problem leżał w samej aplikacji, dlatego tymczasowo zerwano współpracę z usługą Giphy.

Decyzja zapadła do odwołania, czyli do momentu, w którym nie będzie 100% pewności, że taka sytuacja się nie powtórzy. Według specjalistów, przyczyna tkwiła w wadliwości aplikacji i błędnych filtrach. Kilka dni temu GIF-y powróciły i ponownie można z nich korzystać. Giphy poddało moderacji cały katalog i problem został zlikwidowany.

Masz pytania, chcesz podjąć współpracę z profesjonalistami?
Zapraszam do kontaktu: Mirosław MarmajMiroArt - Plac Pokoju 9, II piętro, Lębork.
Tel. 59 862 64 50, mail: biuro [AT] miroart [DOT] pl

Zapoznaj się z naszą ofertą lub cennikiem.

Przejdź do góry strony