Już niedługo: cofanie wiadomości na Messengerze

Utworzono: 23-10-2018

Facebook zapowiedział wprowadzenie nowej, wyczekiwanej przez wiele osób funkcji. Możliwość cofnięcia wysłanej wiadomości na Messengerze będzie ogólnodostępna już w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś napisać jakąś wiadomość zbyt szybko, niepoprawnie, z błędami, lub po prostu pod wpływem chwili i potem tego żałować. Już niedługo nowa funkcja na Messengerze rozwiąże ten palący problem. Do tej pory mogliśmy usunąć wiadomość w ciągu około 2 sekund, kiedy to przy pasku postępu wysyłania pojawiał się znak „X”. Jednak nie stanowiło to dostatecznej „ochrony” przed dotarciem błędnej lub żenującej treści do odbiorcy, ponieważ mieliśmy zbyt mało czasu na zauważenie swojej pomyłki.

Omyłkowe wysyłanie wiadomości to często występująca sytuacja zwłaszcza na smartfonach, gdzie wyjątkowo łatwo jest np. udostępnić coś przypadkiem nie tej osobie, co trzeba.

Co wiemy o nowej funkcji?

Na razie wiadomo jedynie, że nowa funkcja o nazwie „unsend” będzie umożliwiać cofnięcie wysłania wiadomości jednocześnie ze skrzynki nadawcy, jak i odbiorcy. Obecnie możemy kasować je wyłącznie z własnego Messengera. Co więcej, opcja będzie ograniczona czasowo, czyli będziemy mogli usunąć wiadomość tylko przez jakiś czas od jej przesłania.

Wprowadzenie opcji „unsend” wynikiem małego skandalu?

Okazuje się, że Mark Zuckerberg wraz ze swoimi pracownikami korzysta z tej funkcji już od dawna. Wypłynięcie takiej informacji na światło dzienne szybko spowodowało oburzenie ze strony niektórych użytkowników. W wyniku tego, szef Facebooka obiecał wprowadzenie „unsend” do powszechnego, globalnego użytku. Jeszcze nie wiadomo kiedy, jednak przewiduje się, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Przejdź do góry strony