Nowość: platforma wideo dla dzieci. YouTube Kids już w Polsce

Utworzono: 05-11-2018

Baczny obserwator zauważy, że sieć stopniowo wypiera tradycyjną telewizję. Przyczynia się do tego m.in. YouTube, czyli jedna z najprężniej rozwijających się platform w naszym kraju. Poza funkcją czysto rozrywkową szybko stała się wartościowym narzędziem reklamowym dla firm. Kolejną cegiełką, budującą sukces materiałów publikowanych online, jest polska wersja YouTube Kids skierowana do małych dzieci.

Materiały wideo przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit, zyskując ogromne zasięgi. Coraz większą popularnością cieszą się vlogi i programy tworzone przez niezależnych twórców, a także materiały publikowane na firmowych kanałach zakładanych na YouTube. Obecnie niemal każda większa firma o ogólnopolskim zasięgu, publikuje tam swoje własne materiały filmowe – zarówno czysto reklamowe, jak i poradnikowe czy informacyjne. Doskonałym przykładem jest tutaj chociażby poradnikowy kanał Allegro „Wszystko czego szukasz”.

YouTube Kids – nowa, bezpieczna aplikacja dla dzieci

YouTube Kids istnieje w USA już ponad trzy lata. Dopiero teraz aplikacja, która może ułatwić życie wielu rodziców, trafiła do Polski. Jej głównym założeniem jest dostęp wyłącznie do tych treści, które będą dostosowane do najmłodszych użytkowników. Specjalne filtry i algorytmy pozwolą rodzicom kontrolować, czy maluch nie natrafi na coś nieodpowiedniego i niestosownego do swojego wieku, a także umożliwi sprawdzanie historii oglądania, oraz zgłaszanie filmów, które nie powinny być dostępne w aplikacji.

Jak widać, w dużej mierze sami zadecydujemy, do czego będzie miało dostęp nasze dziecko. Aplikację filtrują zarówno moderatorzy, jak i rodzice. Wszystkie funkcje znajdują się w Ustawieniach. Skąd taki dwupodział władzy? Przede wszystkim ze względu na fakt, że jak każdy algorytm, również ten działający na YouTube Kids nie jest pozbawiony błędów.

Jak korzystać z YouTube Kids?

Aplikacja będzie dostępna na urządzeniach z iOS-em oraz Androidem, z czasem pojawi się także w niektórych telewizorach z opcją smart TV. Szczegółowe informacje znajdziesz pod tym linkiem: YouTube Kids

*Więcej na temat aplikacji: YouTube Kids już w Polsce*

Przejdź do góry strony