Statystyczny Polak na Facebooku. Jak spędzamy czas on-line?

Utworzono: 20-03-2017

Serwis Market Snapshot co jakiś czas publikuje kwartalne dane dotyczące użytkowników Facebooka w Polsce. Z tego popularnego serwisu korzysta 15 milionów Polaków, co stanowi aż 64% użytkowników sieci w naszym kraju. Te ogromne liczby pokazują, że pomimo rosnącej popularności innych serwisów i aplikacji społecznościowych, Facebook wciąż ma się dobrze i jest jednym z najlepszych sposobów dostępu do odbiorców.

Według statystyk więcej niż 12 mln użytkowników miesięcznie korzysta z aplikacji Facebooka na telefonie. Każdego dnia jest to ponad 9 mln osób. Jak widać, urządzenia mobilne zdominowały naszą rzeczywistość i coraz chętniej korzystamy w sieci poza domem. Dlatego tak istotne jest, aby nasze strony internetowe wyświetlały się poprawnie również w wersji na urządzeniach mobilnych typu telefon czy tablet.

Oprócz tego, z opublikowanych informacji można dowiedzieć się jak Polacy w ogóle spędzają czas w sieci. Okazuje się, że prawie 80% z nas najczęściej przegląda media społecznościowe (m.in. Facebooka), 77% ogląda filmy online, a 63% słucha muzyki w Internecie.

Mimo to, samego Facebooka używamy przede wszystkim w celu podtrzymywania kontaktów:

- 79% - z chęci bycia na bieżąco i sprawdzenia, co słychać u znajomych,

- 74% - pisania wiadomości na Messengerze,

- 67% - z potrzeby skontaktowania się ze starymi znajomymi,

- 61% - aby śledzić wydarzenia na świecie, aktualne newsy itd.

Oczywiście Facebook zachęca nas również do innych aktywności, głównie do zamieszczania postów na tablicach. Tym, czym najczęściej Polacy dzielą się z innymi użytkownikami są zdjęcia (66%), posty na profilach znajomych (55%), oraz artykuły informacyjne (44%).

Z punktu widzenia reklamodawców i firm prowadzących fanpage, istotne są przede wszystkim cztery grupy najczęściej „odkrywanych” produktów. Do kategorii, które są najczęściej klikane na Facebooku i szczególnie opłaca się je tam promować są:

  1. Kosmetyki – 30%
  2. Technologie – 20%
  3. Rozrywka (np. kino) – 19%
  4. Podróże – 17%

 

 

Źródła:

https://www.slideshare.net/SprawnyMarketingPL/liczba-uytkownikw-facebooka-w-polsce-q4-2016-2017

https://www.slideshare.net/michalwiercimok/market-snapshot-poland-q22016

 

Przejdź do góry strony